Program podujatí na mesiac apríl

Program na apríl 2020

Program virtuálnych podujatí na mesiac apríl 2020.

Milí čitatelia, je nám ľúto, že knižnica musí byť zatvorená a Vy nemáte možnosť vypožičať si knihy a časopisy, s ktorými tak radi trávite voľný čas. Rovnako nás mrzí, že nemôžete navštevovať podujatia, ktoré pre Vás pravidelne pripravujeme. Chýbate nám a kým sa opäť stretneme, chceme Vám ponúknuť niekoľko tipov, ako aktívne využiť neplánované voľno. Veríme, že si vyberiete.

Čítajte zadarmo

Nemôžete si vypožičať tlačené knihy z knižnice? Využite možnosť čítať voľne dostupné e-knihy a digitalizované knihy na internete (www.zlatyfond.sme.sk, www.rajknih.sk a i.). Viac informácií TU.

Knižničná výzva pre čitateľov

Milí priaznivci čítania a knižnice, odfotografujte sa s obľúbenou knihou na mieste, kde doma najradšej čítate a fotografiu nám zašlite na adresu podujatia@oravskakniznica.sk. Na koho sa usmeje šťastie, získa knižnú odmenu.

Relaxačné maľovanky

Veríme, že máte dostatok času na čítanie aj tvorenie. Stiahnite si maľovanky, ktoré pre knižnicu nakreslila Eva Plamienka Dudášová, originálne si ich vyfarbite a zaspomínajte si pri nich na oravské ľudové zvyky spojené s jarným obdobím.

Čítame z domu – Celé Slovensko číta deťom

Oravská knižnica sa pravidelne zapája do projektu Celé Slovensko číta deťom. Ocitli sme sa v situácii, keď sa zatvorili školy a knižnice a všetci musíme byť doma. Čítať deťom je však možné aj z domu. Na stránku “ČÍTAME Z DOMU” sú domáce videá z čítania rozprávok deťom. Organizátori oslovili hercov, spisovateľov, učiteľov, kolegov i dobrovoľníkov, ktorí s nimi spolupracovali, či spolupracovať chcú. Čítajme deťom 20 minút každý deň. Každý deň bude o zážitok krajší! Viac informácií na www.celeslovenskocitadetom.sk.

Kniha Oravy 2019 – hlasovanie predĺžené do 30. apríla 2020

Svojho obľúbeného regionálneho autora čí knihu môžete podporiť aj v čase zatvorenia knižnice. Hlasujte elektronicky a pomôžte im získať ocenenie v regionálnej súťaži. Vyžrebovaných hlasujúcich čakajú nielen knižné odmeny. Viac informácií TU.

Najlepší školský časopis 2020

Milí redaktori školských časopisov. Situácia vám nedovolí tvoriť tlačený časopis a poslať nám ho do každoročnej súťaže? Vydajte e-časopis, zašlite nám prihlášku s webovým sídlom časopisu na adresu podujatia@oravskakniznica.sk a ste v súťaži. Tešíme sa na Vašu účasť. Viac informácií TU.

Spisovatelia, ktorých ste mohli, alebo môžete stretnúť v Dolnom Kubíne

Každý týždeň predstavíme zaujímavosti zo života a tvorby autorky alebo autora, ukážky z diela, kvízy a upútavky na knihy, ktoré stoja za prečítanie.

BLAŽENA MIKŠÍKOVÁ
06.04. – 12.04.2020

JOZEF URBAN
13.04. – 19.04.2020

RENÁTA BOČKAYOVÁ
20.04. – 26.04.2020

SILVESTER LAVRÍK/HANA NAGLIK
27.04. – 03.05.2020

Z uška do uška rozprávka sa šušká

Spoločné on-line čítanie z kníh, ktoré ilustroval Miloš Kopták, spojené s edukačnými aktivitami a ukážkami z tvorby v prostredí výstavy nainštalovanej v Oravskej galérii. Spoločné podujatie Oravskej knižnice a Oravskej galérie.
20.04. – 24.04.2020