Výdaj objednaných kníh od 9. 2. 2021

Vážení čitatelia, oznamujeme Vám, že na základe Uznesenia vlády SR č. 78/2021, Vyhlášky č. 45 Úradu verejného zdravotníctva SR, v súlade s tzv. COVID AUTOMATOM a odporúčaním Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne si od 9. 2. 2021 budete môcť v Oravskej knižnici vyzdvihnúť svoje vopred objednané knihy.

Prosíme Vás, aby ste rešpektovali nové podmienky prevádzky knižnice. Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa na stretnutie.

Podmienky prevádzky knižnice platné od 09. 02. 2021

1. Otváracie hodiny
Pondelok09.30 – 16.30 hod.
Utorok09.30 – 16.30 hod.
Streda09.30 – 16.30 hod.
Štvrtok09.30 – 16.30 hod.
Piatok09.30 – 16.30 hod.
SobotaZATVORENÉ
NedeľaZATVORENÉ
2. Podmienky vstupu do vestibulu knižnice
  • čitatelia a návštevníci knižnice sa pri vstupe do budovy preukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku testu na Covid-19 (nie starším ako 7 dní)
  • vstup do knižnice je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka, atď.); s výnimkou detí do 6 rokov veku, osôb so závažnými poruchami autistického spektra a žiakov so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
  • pri vstupe do knižnice je potrebné si aplikovať dezinfekciu na ruky
  • počas čakania na výdaj kníh je potrebné udržiavať odstup 2 m
  • do knižnice bude môcť naraz vstúpiť len 1 osoba
3. Poskytované služby

Vrátenie kníh:

• možnosti vrátenia kníh: vo vestibule knižnice príslušnému pracovníkovi alebo do biblioboxu
  • všetky knihy pôjdu na 48 hodín do karantény a až následne budú odpísané z konta čitateľa

Požičiavanie kníh a časopisov:

• výdajné miesto bude umiestnené vo vestibule knižnice
  • môžete si vyzdvihnúť knihy a časopisy, ktoré si objednáte minimálne deň vopred:
    • mailom (beletria@oravskakniznica.sk, onl@oravskakniznica.sk, detske@oravskakniznica.sk)
    • telefonicky (0918 966 347) počas pracovných dní od 9.30 hod. do 16.30 hod.
    • alebo cez online katalóg.
  • objednávka je bezplatná

Objednávanie kníh na diaľku

Ostatné služby nie sú sprístupnené.

Ďakujeme za pochopenie.