Cestou necestou – Saudská Arábia a magický Island

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Tešiť sa môžete na zážitky Silvie z tajomnej Saudskej Arábie a s fotografom Gabom navštívime magický Island.

26. januára | 18:00 – 21:00
spoločenská miestnosť knižnice
vstupné: 7,00 €

predaj vstupeniek: https://online.cestounecestou.sk/

Cestou necestou – Saudská Arábia a magický Island

18:05 Silvia Holmíková – Saudská Arábia – Tajomné kráľovstvo

Saudská Arábia patrí k cestovateľským svätým grálom. Hoci každoročne ju navštevujú milióny ľudí, sú to prevažne pútnici a biznismeni. Pre klasického cestovateľa bola Saudská Arábia mimo dosahu až do septembra 2019, keď sa Saudi otvorili svetu. Poďte sa so mnou pozrieť do tohto tajomného kráľovstva, o ktorom každý počul, ale nikto ho poriadne nevidel. Uvidíte fantastickú destináciu, ktorá má dve moria, zelené údolia, sopky, niekoľko púští, historické mestá, izolované kmene a k tomu všetkého je to kolíska Islamu.

19:15 Gabo Antal – Magický Island

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a poznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, prečo si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi prebrodíme divoké rieky a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

Oravská knižnica Antona Habovštiaka
kultúrna organizácia Žilinského samosprávneho kraja