Knihovníčka odporúča

Knihovníčka odporúča

Milí naši čitatelia, pokračujeme v našej novej rubrike „Knihovníčka odporúča“, v ktorej vám pracovníčky knižnice budú ponúkať tipy na zaujímavé knižné tituly rôznych žánrov. Tentoraz tu máme zopár tipov pre našich mladších čitateľov.

Knihovníčka Alenka Javorková pracujúca na oddelení detskej literatúry odporúča tieto knižné tituly:

Viliam Klimáček: Noha k nohe

Kto miluje nezvyčajné básničky, bude sa baviť. Rozmýšľali ste niekedy, kde všade ľudia zanechajú svoje stopy? Čo myslíte, dá sa otlačiť stopa do vody? Zanechá moľa svoju stopu? Ako vyzerajú múrostopy? Všetko toto a všeličo iné vystopujete v tejto knihe.

Monika Kompaníková: Koniec sveta a čo je za ním

Do knihy o Eme a Timovi vložila výtvarníčka Veronika Klímová celý ich šestnásťposchodový panelák, ktorý stojí pri zastávke Koniec sveta. Ak doň zasvietite, v okienkach uvidíte jeho obyvateľov. Každý z nich má svoj príbeh. Len ho objaviť. Ema a Timi bývajú v malinkom suterénnom byte, bez detskej izby. Svoju „detskú izbu“ si urobia na jeho streche. Najradšej sa hrajú v strojovni výťahu. Viete si to predstaviť?

Kevin Sands: Alchymistova šifra

Psst! Nikomu to nehovor! Toto tajomné varovanie dostal raz Christopher. Dovtedy si žil pokojný a šťastný život lekárnickeho učňa u majstra Benedikta Blackthorna. Pravda, sem tam bol nejaký výbuch. Londýnskych lekárnikov však začne prenasledovať záhadný kult. Umierajú ľudia a nebezpečenstvo sa čím ďalej tým viac približuje k ich obchodu. Christopher bude musieť niečo vymyslieť.
Prvý diel ťa určite zaujme a siahneš aj po ďalších pokračovaniach, to mi ver.

Staršie tipy nájdete tu. Sme tu pre vás.