Inovácia Žilinského kraja 2022

Knižnica získala ocenenie Inovácia Žilinského kraja 2022

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne získala ocenenie Inovácia Žilinského kraja 2022. Oceňovanie sa uskutočnilo dňa 30. 5. 2023 v priestoroch Novej synagógy v Žiline ako súčasť konferencie Inovačný rozvoj regiónov – Festival Inovácií 2023. Ocenenie prebral z rúk predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej riaditeľ Oravskej knižnice Roman Večerek.

Oravská knižnica uspela v kategórií Regionálny rozvoj, do ktorej sa prihlásilo 6 súťažných projektov. Porotu presvedčil náš projekt KUBO CLUB, ktorý sme našim čitateľom priniesli v spolupráci s KUBO – detské knihy. Ďakujeme.

KUBO CLUB je originálna slovenská digitálna knižnica plná detských e-kníh. Je dizajnovaná pre deti od dvoch rokov, so zameraním na škôlkarov a najmladších školákov. Veríme, že aj v digitálnom svete môže byť zážitok z čítania vizuálne príjemným a podnetným, a preto v našich knihách kladieme dôraz nielen na slovo, ale aj na ilustrácie a grafické spracovanie. Odteraz má každá rodina vždy poruke kvalitnú a ľúbivú knihu na čítanie.

KUBO CLUB prináša prístup k viac ako 1000 detským knihám kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí na to mať užívateľský profil v digitálnej knižnici KUBO, ktorý si prepojíte so svojou knižnicou. Dnes už službu KUBO club využívala viac ako 16 knižníc na celom Slovensku. Veríme, že čoskoro sa pripoja ďalšie.

Vyskúšajte… https://oravskakniznica.sk/sluzby/e-knihy/kubo-club/

S Oravskou knižnicou na každom kroku.