Les ukrytý v knihe bude online

Celoslovenská kampaň zameraná na zvýšenie čitateľskej a prírodovednej gramotnosti žiakov základných škôl prostredníctvom kníh sa v tomto roku opäť prenesie do ONLINE prostredia.

V mesiacoch apríl a máj 2021 sa školopovinné deti z celého Slovenska a aj z regiónu Oravy môžu zapojiť do projektu z prostredia svojich domovov.

Aj tento rok bude súčasťou projektu aj Oravská knižnica A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne, ktorá šíri výzvu pre deti na čítanie o lese z obľúbenej knihy v autentickom prostredí lesa.

Za normálnych okolností by sme v našej knižnici privítali kopu detí a priamo v knižnici by sme si čítali z „lesných“ kníh spolu s lesnými pedagógmi a deťmi.

Nevadí, tajomstvá lesa môžete objavovať čítaním z kníh, hrami a aktivitami lesnej pedagogiky aj v prostredí v blízkom lese, parku, pod stromom…

Ak nemáte tú správnu knihu doma, neváhajte a príďte do našej knižnice požičať si nejakú peknú knižku o lese. Naše tety knihovníčky už pre vás kadečo chystajú 😉

A máme pre vás ešte jednu výzvu: Vašou úlohou bude vyplniť pracovný list online na základe prečítaného úryvku a zaslanie fotografie „Čítanie o lese v lese“, na ktorej bude zachytený moment čítania z obľúbenej knihy s témou lesa v prírodnom prostredí.

Zaujímavé fotografie a správne vyplnené pracovné listy budú odmenené malým lesným darčekom. Projekt potrvá do 31. mája 2021. Dovtedy posielajte vyplnený pracovný list a svoje fotografie, obrázky, zážitky do centrály projektu na adresu: info@lesnapedagogika.sk.

Projekt pripravuje Národné lesnícke centrum Zvolen v spolupráci s partnerom LESY SR, štátny podnik. Nás teší, že Oravská knižnica A. Habovštiaka môže byť jeho súčasťou.

Plagát Les ukrytý v knihe

Plagát na stiahnutie (PDF, 655 kB)
Pracovný list na stiahnutie (PDF, 2 MB)

Oravská knižnica Antona Habovštiaka