LOS DETEKTIVOS #3 - Detektívne partičky

LOS DETEKTIVOS #3 – Detektívne partičky

Už sme si predstavili Zvieracích detektívov, ale aj Baby detektívky. Pre tých, ktorých baví dobrodružstvo, riešenie záhad, ale aj tímová práca na riešení záhady, ponúkame skvelé TIPY na detektívky z tvorby najčítanejších autorov napínavej literatúry pre deti a mládež v našej knižnici. Prepadnite panike! Prichádzajú… detektívne partičky.

LOS DETEKTIVOS #3 – Detektívne partičky

Derek Landy: séria kníh Detektív Kostlivec

Som detektívne eso. Volám sa Kolohnát Lahoda, vždy som štýlovo oblečený, mám poriadne podrezaný jazyk, som nevídaným mágom a chodiacim, hovoriacim a oheň vrhajúcim kostlivcom. Prekabátil som smrť, aby som mohol ochrániť svet pred prastarým nepriateľom. Ak ho chcem poraziť, budem potrebovať pomoc Stephanie – Valkýri Kainovej. Musíme sa spoliehať len na seba pri záchrane Žezla Prastarých. Podarí sa nám to? Detektív Kostlivec nie je zloduch, naozaj, dozviete sa v sérii kníh Dereka Landyho.

Erich Kästner: séria kníh o Emilovi

Som jedným z najznámejších hrdinov Ericha Kästnera. Vyrastám v malom mestečku, som skromný chlapec. Volám sa Emil. Pri jednej príhode, keď sám cestujem za rodinou do Berlína, bez sprievodu dospelého, mi jeden podozrivý pasažier ukradne všetky peniaze. Poviete si, hlupák. Riskoval, išiel sám. Tak mu treba. Nemyslite si, nevzdám to. Pokúsim sa vypátrať zlodeja sám, na vlastnú päsť. Nedarí sa mi, pomôžu mi ďalší detektívi – Gustáv a jeho partia berlínskych detí. Pridá sa k nám aj moja sesternica Pony. Budeme na stope ostrieľaného zločinca. Podarí sa nám ho zadržať? Získame peniaze naspať?

Séria kníh edície Traja pátrači

Ja, Jupiter Jones a moji dvaja spoločníci Peter Crenshaw a Bob Andrews sme hlavnými hrdinami už kultovej americkej detektívnej knižnej série mnohých generácií čitateľov, ktorú poznáte aj vy, zo starších vydaní pod názvom „Alfred Hitchcock a Traja pátrači“. Naše príbehy sa odohrávajú v kalifornskom mestečku Rocky Beach. Našim pôvodným tvorcom a autorom bol Robert Arthur, neskôr v jeho šľapajách pokračoval Wiliam Arden a v súčasnosti rôzni ďalší autori. Je to pestré. Pre zaujímavosť, Alfred Hitchcock bol prvým vydavateľom Troch pátračov, svetlo sveta s našimi kúskami uzrelo vďaka jeho pomoci 30 dielov. Posledná „Hitchcockova“ kniha bola Traja pátrači – Záhada žraločieho útesu.

Martin Widmark: Séria kníh Detektívna kancelária LasseMaja

Musíme často poriadne hlboko ,,kopať“, aby sme sa dostali na koreň záhady. Naše príbehy sú dielom fantázie spisovateľa – „Agaty Christie pre deti“ – Martina Widmarka a odohrávajú sa v mestečku Lotorkovo. Sme spolužiakmi a máme malú detektívnu kanceláriu LasseMaja. Sme vašimi obľúbenými hrdinami, dômyselne pre vás do príbehov ukrývame stopy zločinov tak, aby ste aj sami hľadali na vlastnú päsť. Býva to niekedy poriadny oriešok.

Blue Balliett: Záhada Caldorovej hry, Záhada strateného obrazu, Záhada starého domu

Sme povedená partička z kníh spisovateľky Blue Balliet, chodíme do triedy pani učiteľky Hussezovej a riešime rôzne záhady. Ak chodievate do múzeí a galérií, v našich príbehoch si nájdete to svoje. Dovoľte nám predstaviť sa. Voláme sa Petra, Calderon a Tommy. Zachraňujeme umelecké diela, ľudské životy a riešime zamotané situácie v meste Woodstock a jeho okolí. Jednoducho sa nám darí.

Kathy Reichs: Korisť

My, teda Tory, Sheldon, Ben a Hiram, nie sme obyčajné decká. Odkedy sme zachránili šteňa vlčiaka Coopa, nakazeného vírusom, máme nos na zločin. Zaži s nami neopakovateľnú jazdu pri objasňovaní záhady pirátskeho pokladu z pera autorky seriálu Kosti Reichs Kathy.

Michal Čierny: Záhada modranského pokladu

Sme detektívi Peter a Jano z detektívnej kancelárie v Modre a zavedieme vás vo svojom pátraní do ďalekej minulosti, keď v Modre pôsobil Karol Štúr. Nájde sa odkaz v denníku v zhrdzavenej truhlici. Záznamy sú pre nás veľkým hlavolamom. Vyriešime ho? Michal Čierny, autor nášho príbehu, vám prichystal dobrú zábavu.

Barbora Wendelken: séria kníh edície Baby na stope

So mnou, Luciou a sesternicami Patricíou a Piou, zažijete neobvyklé pátrania uprostred Luneburského vresoviska, kde trávime prázdniny. Verte, neverte, usvedčíme mnohých páchateľov a vypátrame aj stratené veci. Sme predsa Baby na stope všetkému.

Thomas Brezina: séria kníh Tigrí tím a Klub záhad, TOMTURBO

Ahoj, my sme Tigrí tím! Biggy – vytrvalá ako tiger, Luk – prefíkaný ako tiger, Patrik – silný ako tiger. Všetci máme nejaké zvláštne znamenie: nejakú maškrtu, špeciálny kufrík, džogingovú súpravu. Kto aké, vypátraš, keď sa pridáš k nám. Budeš riešiť záhady s nami. Máme aj pomocníkov: dekódery, zrkadlovitú fóliu a množstvo iných trikov ako odhaliť votrelcov.

Kto je poriadkumilovný, je iba lenivý hľadať v neporiadku! Vieš, koho je to výrok? Jedného z členov Klubu záhad. Povedal som to ja? Jupiter Katz? Moja sesternica Vicky Schnneiderová? Alebo dokonca jej brat Nick Schnneider? Čítaj sériu vyše už skoro 30 kníh Thomasa Brezinu. Tvojím vybavením sa stane superlupa. Nezľakni sa, na niektorých obrázkoch v knihách straší. Prídeš prízrakom na stopu. To je ale smola pre nich. Všetko ide podľa plánu. Na konci každého príbehu nájdeš super prílohu. Akú? Vynikajúcu.

Som Karo, rada žonglujem, mixujem nápoje, neznášam sukne, umrnčaných chlapcov, znečisťovanie. Som Klaro. Mám rád špagety, svoj klobúk a čižmy, neznášam sloh a ukvákané baby. Teraz ti prezradíme jedno z mnohých našich tajomných tajomstiev. Nikomu nepovedz! Pri dome pristálo čudo. Najmúdrejší TOMTURBO ju považoval s nami za Príšeru z Marsu. Neskôr ale zistil, že…. kto v skutočnosti je a čo od nás chce. Ešte viac chceš vedieť? Čítaj nás, pán Thomas Brezina sa v knihách o nás vybláznil.

Alexandra Fischer-Hunold: Sprisahanie za milióny dolárov

Predstavujeme vám prípad o Sprisahaní za milióny dolárov. Pred mnohými rokmi boli štyria mladí surfisti svedkami lúpežného prepadnutia transportu peňazí. Až dodnes sa nenašiel jeden kufor s peniazmi, ktorý obsahoval 2,5 miliónov dolárov. O slávnej lúpeži sa v Hollywoode nakrúca film a pri rozhovoroch s očitými svedkami narazí hlavný predstaviteľ Joey a dvojičky Eileen a J. D. na mnoho zvláštnych náhod. Toľko peňazí nemohlo zmiznúť len tak bez stopy! Tí traja sa začali o prípad zaujímať a už čoskoro prišli na stopu tajomnému sprisahaniu.