Podporte projekt V knižnici nám nuda nehrozí

Vážení čitatelia a priaznivci Oravskej knižnice,

podporte náš projekt V knižnici nám nuda nehrozí – čítame, spoznávame, tvoríme, ktorý v rámci grantového programu spoločnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ postúpil do verejného hlasovania. Každý zákazník pri nákupe v HM Tesco v Dolnom Kubíne dostane hlasovací žetón, ktorý je potrebné vhodiť do hlasovacej schránky pri východe z predajne vybranému projektu.

Zámerom projektu je podpora záujmu detí o čítanie zaujímavými a súťaživými formami. Pre žiakov 4. a 5. ročníkov ZŠ pripravíme hodiny zážitkového čítania z novej literatúry, výtvarné dielne a hodiny tvorivého písania, kde vytvoria hrdinské dialógy medzi regionálnymi osobnosťami (napr. P. O. Hviezdoslav sa „stretne“ v rozhovore s M. Kukučínom). Svoje vedomosti z literatúry si preveria v regionálnych a krajskom kole súťaže Knižný vševedko. Ako vzniká kniha sa dozvedia na besede so spisovateľom.

Ďakujeme za vašu podporu.