Predlžujeme bezplatné výpožičky e-kníh

Predlžujeme bezplatné výpožičky e-kníh

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne predlžuje bezplatné výpožičky e-kníh o jeden mesiac – do 28. februára 2021.

Výpožičky e-kníh ponúkame našim čitateľom v spolupráci s českým portálom Palmknihy (predtým eReading). Nová služba umožňuje prístup k viac ako 9 000 e-knihám z pohodlia domova, prostredníctvom online katalógu Carmen. Vypožičané e-knihy sa zobrazujú v aplikácií eReading s viditeľne označeným termínom vrátenia. Výpožičná doba je 31 dní, naraz môžete mať požičané tri e-knihy. Nasledujúci deň po uplynutí výpožičnej doby sa e-kniha sama vymaže z aplikácie (bez potreby pripojenia k internetu). E-knihy nie je možné vrátiť skôr. Je potrebné počkať na uplynutie výpožičnej doby a následne si môžete vypožičať ďalšie e-knihy.

Postup pre čitateľov

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek
 1. Zaregistrujte sa u nás v knižnici.
 2. Zaregistrujte sa na stránke www.palmknihy.cz (je nutné uviesť rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú aj v knižnici).
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo eReading.cz na App store pre iOS. Po vyplnení prihlasovacích údajov v aplikácií je všetko pripravené na vašu prvú eVýpožičku.
Podpora aplikácie eReading
PlatformaVerziaZariadenia na čítanieOdkaz na stiahnutie
Android4.1 a vyššíMobilné telefóny, tablety, čítačkyGoogle Play
iOS9.0 a vyššíiPhone, iPadApp Store

Okrem telefónov a tabletov je možné používať špecializované čítačky e-knih s e-inkovým displejom, ktoré umožňujú inštaláciu vlastných Android aplikácií. Pokiaľ si kupujete novú čítačku kvôli požičiavaniu e-kníh, tento parameter si dôkladne overte, na najrozšírenejších čítačkách (Kindle, PocketBook, Kobo…) nie je využívanie tejto služby (eVýpožičky) možné!

Ako si požičať e-knihu
 1. Prihláste sa do svojho konta v online katalógu Carmen (pomocou čiarového kódu z preukazu a hesla v tvare RRMMDD).
 2. Vyhľadajte si e-knihu a kliknite na tlačidlo „Požičať e-knihu„.
 3. Prečítajte a potvrďte podmienky požičiavania e-kníh a kliknite na tlačidlo „Vyžiadať si e-knihu„.
 4. Zobrazia sa záverečné informácie o výpožičke spolu s dátumom dokedy máte e-knihu vypožičanú.
 5. Na emailovú adresu Vám bude zaslané oznámenie o uskutočnení eVýpožičky.
Ako si otvoriť e-knihu
 1. Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
 3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na internet.
 4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Dostupné e-knihy v našom katalógu. Prajeme príjemné čítanie!