Be2Can 2024

Výberová prehliadka festivalových filmov Be2Can

Ochutnajte atmosféru prestížnych filmových festivalov.

V októbri opäť príde vďaka Film Europe SK do Dolného Kubína výberová prehliadka festivalových filmov Be2Can. Príďte zažiť kino v knižnici a nenechajte si ujsť 2 výnimočné európske filmové produkcie v Oravskej knižnici.

11. 10. 2024 | 19:00 | Starý dub
25. 10. 2024 | 19:00 | Ako mať sex

Dobrovoľné vstupné
Počet miest je obmedzený – rezervácie na: podujatia@oravskakniznica.sk

Starý dub

Pôvodný názov: The Old Oak
Rok: 2023
Krajina: Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko
Jazyk: EN
Titulky: CZ
Stopáž: 113 min
Žáner: Dráma
Prístupnosť: 15+
Réžia: Ken Loach
Hrajú: Ebla Mari, Dave Turner, Debbie Honeywood, Trevor Fox, Laura Lee Daly, Jordan Louis

Budúcnosť poslednej zostávajúcej krčmy, Starý dub, v dedine na severovýchode Anglicka, kde ľudia opúšťajú krajinu, pretože bane sú zatvorené. Domy sú lacné a dostupné, čo z dediny robí ideálne miesto pre sýrskych utečencov.

Starý dub je príbeh o dedine na severovýchode Anglicka, kde sa zatvorila baňa a ľudia sa cítia odrezaní od systému. Mnoho mladých ľudí odišlo a kedysi prosperujúca a hrdá komunita sa snaží udržať staré hodnoty nažive. Avšak rastie hnev, odpor a nedostatok nádeje. Domy sú lacné a dostupné. Vďaka tomu je dedina ideálnym miestom pre sýrskych utečencov, ktorých Británia v posledných rokoch prijala. Ako budú prijatí Sýrčania? A aká bude budúcnosť poslednej zostávajúcej krčmy v dedine, Starého duba? (Film Europe)

Be2Can - Starý dub

Ako mať sex

Pôvodný názov: How to Have Sex
Rok: 2023
Krajina: Veľká Británia
Jazyk: EN
Titulky: CZ
Stopáž: 92 min
Žáner: Dráma
Prístupnosť: 15+
Réžia: Molly Manning Walker
Hrajú: Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, Enva Lewis, Samuel Bottomley, Laura Ambler

Tri britské tínedžerky idú na prázdniny a dúfajú, že zažijú najlepšie leto svojho života – naplno sa vrhajú do divokého nočného života.

Skvelý, neónmi prežiarený debut režisérky a scenáristky Molly Manning Walker o trojici britských tínedžeriek na divokej, alkoholom poháňanej prázdninovej jazde zožal v Cannes obrovský úspech. Vtipný, premyslený, ale aj zdrvujúci pohľad na zložitosť ženského priateľstva a tínedžerskej sexuality. (Film Europe)

Be2Can

Oravská knižnica Antona Habovštiaka
Samuela Nováka 1763/2
026 80 Dolný Kubín

LATITUDE: 49° 12′ 31,967” N • LONGITUDE: 19° 17′ 45,316” E
LATITUDE1: 49,2088797681531 • LONGITUDE1: 19,2959212205358

0 Odpovedí

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť do diskusie?
Neváhajte napísať.