Výstava fotografií: Poézia písaná svetlom

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne Vás pozýva na výstavu fotografií Mira Brtka s názvom Poézia písaná svetlom.

1. 11. 2023 – 31. 1. 2024
Oravská knižnica A. Habovštiaka

Výstava fotografií: Poézia písaná svetlom

Autor o sebe

Fotografia ma fascinuje od malička. Pokiaľ mi siaha pamäť, vždy som obdivoval obrázky, na ktorých boli zachytené dávno pominuté okamihy. Už ako malý chlapec som sa rád prehrabával v šuflíku starej mamy, ktorý bol plný zažltnutých fotografií. Neskôr som si vyrobil obrovský album, do ktorého som nalepil všetky moje fotografie, ktoré som len doma našiel a ktorý opatrujem dodnes.

Môj prvý fotoaparát bol kinofilmový plnoautomatický Kodak, na ktorom stačilo stláčať len jeden gombík a starať sa iba o to, aby bol v ňom založený film. Všetky fotky v tomto období boli len dokumentačné, bez akýchkoľvek umeleckých ambícií, ale i tak zachytávajúce neopakovateľné chvíle. Kodak mi slúžil dlhé roky.

V súčasnosti fotím prevažne krajinu a snažím sa zachytiť krásu Slovenska. Nevyhýbam sa ani fotografovaniu portrétov, ale najviac ma uchvacujú fotografie zachytávajúce neopakovateľné momenty prebúdzajúceho sa dňa vysoko v horách. Moje fotografie získali viacero ocenení na súťažiach doma i v zahraničí, skrášľujú rôzne interiéry a pripomínajú domovinu mnohým Slovákom po celom svete.

Oravská knižnica Antona Habovštiaka
kultúrna organizácia Žilinského samosprávneho kraja