Bára Mária Kolčáková: Z tvorby

Bára Mária Kolčáková – Z TVORBY

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a OZ Inšpirácie uvádzajú virtuálnu výstavu: Bára Mária Kolčáková – Z TVORBY.

Bára Mária KOLČÁKOVÁ (Dolný Kubín)

Neprofesionálna výtvarníčka, zakladajúca členka občianskeho združenia INŠPIRÁCIE výtvarníkov Dolného Kubína a okolia, členka Klubu výtvarníkov pri Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Svoj výtvarný pohľad a cítenie sa snaží preniesť aj na deti ako vychovávateľka na ZŠ Petra Škrabáka v D. Kubíne.

Popri vlastnej tvorbe sa zúčastňuje na činnosti Klubu výtvarníkov, ten kultivuje jej umeleckú tvorbu a motivuje maľovať, keď cíti spoločný záujem pretaviť predstavu do vizuálnej podoby. Jej žánrom sú predovšetkým figúra, zátišie a krajina. Neváha však svoje žánre spájať a kombinovať ich spolu s dekoratívnym ozvláštnením. Tvorí aj na tvorivých dielňach a plenéroch. Najradšej sa venuje maľbe a to rôznymi technikami od gvašu cez akryl až po olejomaľbu. Rada experimentuje a využíva aj vlastné kombinované techniky. Pravidelne vystavuje svoje obrazy na regionálnych kolektívnych výstavách a zúčastňuje sa aj výtvarných súťaží.

Ďalšie naše videá nájdete tu.