Deň ľudovej rozprávky 2016

Milí mladí čitatelia,

aj tento rok sa môžete zapojiť do súťaže v rámci Dňa ľudovej rozprávky a vyhrať zaujímavé ceny. Vašou úlohou bude spoznať rozprávku na základe komiksových obrázkov a vyplniť prázdne obrázkové bublinky v nich originálnym obsahom. Tie najnápaditejšie budú odmenené. Už teraz sa tešíme na všetky vaše práce!

Čo teda máte urobiť?

1. Pozrieť si zoznam súťažných rozprávok, ktorý je uvedený na konci tohto článku.
  2. Prečítať súťažné rozprávky.
  3. Stiahnuť a vytlačiť si pripravený súťažný komiks.
  4. Zistiť, ktorá z Dobšinského rozprávok to je a zapísať jej názov do komiksu.
  5. Vyplniť prázdne bublinky v obrázkoch komiksu textom, ktorý sami vymyslíte a bude najlepšie vystihovať dej.
  6. Vyplnené komiksy priniesť do 31.3.2016 na detské oddelenie Oravskej knižnice.

Deti špeciálnych škôl nám môžu nakresliť obrázok k jednej z týchto vybraných rozprávok a zapojiť sa do súťaže.

Dôležité! Nezabudnite na každý komiks/obrázok napísať svoje kontaktné údaje (meno, trieda, škola/knižnica), aby prípadná cena našla svojho adresáta.

Kontaktný e-mail: detske@oravskakniznica.sk

Zoznam rozprávok