Do ZOO a do knižnice ...za levom, mačkou a rysom

Do ZOO a do knižnice …za levom, mačkou a rysom

Máme pre vás druhú časť nášho nového projektu „Za zvieratami do ZOO a do knižnice“, v ktorej sa spolu s nami vyberiete na virtuálnu prehliadku do bratislavskej ZOO, do Záchrannej stanice v Zázrivej a nazrieme aj do kníh o zvieratkách a do veterinárnej ambulancie.

V dnešnej časti navštívime populárne levy juhoafrické, povieme si čo-to o starostlivosti o jeho príbuznej – mačke domácej, a spolu s kamarátmi zo Záchrannej stanice v Zázrivej si zaspomíname na záchranu rysa ostrovida a mačky divej v ich stanici.

Samozrejme, nebudú chýbať ani tipy na zaujímavé knihy, ktoré si môžete pozrieť na detskom oddelení na špeciálnej VÝSTAVKE ZOO A KNIŽNICA – príďte si ich požičať 🙂 A nezabudnite, aj zvieratkám už chýbate. Ak môžete, navštívte ich alebo ZOO Bratislava aj inak podporte. INAK – už majú tiež otvorené 🙂

Rovnako je už otvorená aj Záchranná stanica pre zranené živočíchy v Zázrivej, kde sa môžete objednať na návštevu a podporiť ich činnosť.

Projekt pre vás pripravuje Oravská knižnica Antona Habovštiaka, ZOO Bratislava, Záchranná stanica pre zranené živočíchy v Zázrivej a MVDr. Petra Oravcová.

Sme tu pre vás.

Prvú časť rubriky „Za zvieratami do ZOO a do knižnice“ nájdete TU.