Za zvieratami do ZOO a do knižnice

A je tu prvá časť nášho nového projektu Za zvieratami do ZOO a do knižnice, v ktorej sa spolu s nami vyberiete na virtuálnu prehliadku do ZOO a nazrieme aj do kníh o zvieratkách.

S novou rubrikou nezačíname náhodou dnes, 30. apríla. Dnes je totiž Svetový veterinárny deň, ktorý je oslavou veterinárnej profesie. Pripomína sa od roku 2001 a bol vyhlásený Svetovou veterinárnou asociáciou. Zámerom je zvýšiť povedomie o väzbách medzi zvieratami a zdravím ľudí, pretože mnohé ľudské choroby majú pôvod v živočíšnej ríši. A preto v našom novom projekte nebudú chýbať ani zaujímavé rady a tipy k starostlivosti o zvieratká, ktoré prezradí pani veterinárka.

Projekt pre vás pripravuje Oravská knižnica Antona Habovštiaka, ZOO Bratislava, Záchranná stanica pre zranené živočíchy v Zázrivej a MVDr. Petra Oravcová.

Sme tu pre vás.