Knihovníčka odporúča

Opäť sme tu s obľúbenou rubrikou. Tentoraz sa zameriame na zimné obdobie ku ktorému neodmysliteľne patrí DECEMBER a VIANOCE. Zaspomínajme si na tie nedávne s dobrou knihou, šálkou čaju, či dobrou kávou.

Naše knihovníčky z oddelenia beletrie si pre vás pripravili tie najzaujímavejšie knižné tipy. Dočítania 😉

Klassen, Julie VIANOCE V IVY HILLE

Richard Brockwell, mladší syn najvýznamnejšej ivyhillskej rodiny, neprišiel na Vianoce domov už niekoľko rokov. Prenasledujú ho rodinné tajomstvá a chyby z minulosti. Tento rok je donútený vrátiť sa do Ivy Hillu a stráviť Vianoce na vidieku. Čaká ho stretnutie s prvou láskou, ktorú pred rokmi sklamal, a s Arabellou, mladou dámou, ktorá je oveľa príťažlivejšia, ako si pamätal. Zmenia Vianoce jeho život?

Silverová, Josie JEDNÉHO DŇA V DECEMBRI

Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. V jedno decembrové popoludnie cez okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom autobus odchádza.
Nešťastná Laurie si myslí, že ho už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku, ktorou je neznámy zo zastávky. Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. Aké plány má osud?

Gladwell, Jenny DECEMBROVÝ DAR

Jane sa vzdala pokusov o lásku. Šéfka ju vysiela na luxusnú služobnú cestu do Nórska, aby napísal článok o vianočnom stromčeku, ktorý bude stáť na londýnskom Trafalgar Square hoci neochotne odchádza, predsa si cestu začne vychutnávať a zdá sa, že láska s ňou predsa len zamýšľa urobiť ešte jeden pokus… Žeby ju uprostred zasneženej krajiny očakával pod imelom darček?