LOS DETEKTIVOS #2

LOS DETEKTIVOS #2 – Baby detektívky

Už sme si povedali, že detektívka (z lat. detegere, odhaľovať, odkrývať) je druh literatúry, ktorý sa vyznačuje dejovosťou a jednoduchou kompozíciou textu založenou na zločine

Pre tých, ktorých baví dobrodružstvo, riešenie záhad, ale aj pekné baby, ponúkame malé predstavenie detektívok a detektívov z tvorby najčítanejších autorov napínavej literatúry pre deti a mládež v našej knižnici, kde hlavnú rolu tentoraz hrajú baby detektívky.

LOS DETEKTIVOS #2 – Baby detektívky

Henriette Wich: séria kníh Podvod na kastingu, Nebezpečný let, Pozor, pusa!

Sme bystré a vytrvalé super detektívky, tri baby Kim, Francisca a Mária. Založili sme si tajný detektívny klub Tri pátračky a riešime vždy neuveriteľne zamotané prípady. Príbehy o nás tvorí nemecká autorka pre mládež Henriette Wich.

Gerit Kopietz, Jörg Sommer: séria kníh Charly Šikulka & doktor Lupa (Detektívky s kúzelnou lupou)

Geri Kopietz a Jörg Sommer roky prežívali množstvo dobrodružstiev so svojimi 4 deťmi v horách, v hlbokých jaskyniach a opustených zrúcaninách, na dravých riekach a osamotenom morskom pobreží. Až sa tam jedného dňa zoznámili so mnou, Charly Šikulkou a ja som im dovolila, aby ste ich zážitky aj vďaka mne spoznali. Neveríte? Je to pravda pravdúca. Zažijete pátračky aj s pomôckou – retrofraktálnou lupou.

Jela Mlčochová: Adrianin prvý prípad

Mám 12 rokov, volám sa Adriana a chcela by som byť kriminalistkou ako je agentka Scullyová zo seriálu Akty X. Svoje schopnosti musím predviesť aj pri objasnení zmiznutia obrazu v galérii. Autorkou mojich príbehov je Jela Mlčochová.

M. C. Beaton: séria kníh o Agathe Raisinovej

Spisovateľka M. C. Beaton, vlastným menom Marion Chesney, je autorkou detektívnej série o mne – Agathe Raisinovej. Aká som? Som náladová, frustrovaná, ale aj roztomilá podnikateľka stredného veku a presťahovala som sa z Londýna na vidiek do Carsely . Čo sa stalo? Predala som svoju firmu a odišla do predčasného dôchodku. To je život. A keďže mám teraz veľa času, riešim prípady zo svojho okolia. Mám aj svoju detektívnu kanceláriu. Svoje detektívne sily spojím s nadaním fešného suseda Jamesa Laceyho a zábava začína.

Laureen Child: séria kníh o Ruby Redfordovej

Niečo pre trinásťročné. Čo urobíš, keby ti zazvonil telefón a oslovila ťa špionážna kancelária? Hľadajú lúštiteľa kódov? Bavilo by ťa to? Spanikáriš? Všetko vykecáš kamošom? Nie? Tak si ako ja, Ruby Redfortová. Mne to páli, lúštenie kódov mám v malíčku, mozgové závity sa mi pretáčajú nadzvukovou rýchlosťou. Neveríš? Autorka kníh o mne a mojich výčinoch ti to ozrejmí…

Kate Pankhurst: séria kníh o Mirelke Pátračovej

Mirelka Pátračová… To som ja! Totálne úžasná detektívka, vekom skoro desaťročná. A jedna z Troch pátračiek. Našou základňou je Stromový dom. Som pripravená na akúkoľvek záhadu. Hlavne nech je strašidelná a dramatická. Divné? Podozrivé? To je niečo pre nás.

Philip Margolin: Záhadné zmiznutia (Prípad pre Madison)

Prípad pre Madison a pre vás sa práve začína. Je hlboká noc. Do ticha zazvoní telefón. Zobudím sa. Otec dostal nový prípad. Zmizne učiteľka, jej telo sa nenájde. Na druhý deň zmizne moja kamarátka Ann. Čo sa to deje? Prípad sa začína. Phillip Margolin, autor mojich príbehov pre vás, je majster zápletky.