Otvorenie výstavy fotografií Pavla Breiera

V priestoroch Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa v piatok 15. apríla 2016 o 16.00 hod. za veľkého záujmu verejnosti uskutočnilo otvorenie výstavy popredného slovenského fotografa Pavla Breiera spojené s prezentáciou knihy Labrang – svet tibetského kláštora. Autorom textu publikácie je známy slovenský sinológ a tibetológ Martin Slobodník, o obrazovú časť sa postaral Pavol Breier, ktorý dokumentuje život ľudí v horách a prírodu veľhôr už od konca 70. rokov.

Výstava i publikácia predstavujú unikátnu tibetskú kultúru na príklade kláštora Labrang, ktorý je jedným zo šiestich najvýznamnejších tibetských budhistických kláštorov. V rámci svojej prezentácie Pavol Breier predstavil rozšírenú kolekciu fotografií doplnenú o zaujímavé i prekvapivé poznatky z tibetskej kultúry, náboženstva a kláštorného života, starších dejín i súčasnosti Tibetu. Vernisáž otvoril riaditeľ Oravskej knižnice Peter Huba, sprievodný hudobný program zaobstarali žiačky ZUŠ P. M. Bohúňa v Dolnom Kubíne. Výstava potrvá do 17. júna 2016 a návštevníci si ju môžu pozrieť v čase otváracích hodín knižnice.

Otvorenie výstavy fotografií Pavla Breiera