Stretnutie s Enjou Rúčkovou

Kus knihovníckeho šťastia, náhoda a v prvom rade veľká obetavosť pomohli splniť jeden z ďalších snov dolnokubínskych čitateľov. Oravská knižnica Antona Habovštiaka pripravuje počas celého roka zaujímavé stretnutia s tvorcami kníh nielen pre malých čitateľov, ale v centre jej záujmu sú aj aktivity pre dospievajúcu mládež a stredoškolákov. Sedemnásty apríl sa pre študentov Obchodnej akadémie a Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne stal sviatkom – stretli sa s aktuálne najčítanejšou autorkou kníh v Oravskej knižnici – Enjou Rúčkovou.

Dostalo sa jej do uší, že o nej chcú vedieť aj na Orave nejaké zaujímavosti, stačilo naozaj len tých pár náhod a sen sa naplnil. Naživo stretnutie s autorkou, ktorej snom bolo odjakživa stať sa spisovateľkou, rodáčkou z Liptova, večnou študentkou, ktorá má slabosť pre pizzu a miluje náušnice rôznych tvarov, prinieslo všetkým zúčastneným veľa nových podnetov, zážitkov, úsmevných príhod. Vzájomne kladené otázky odhalili túžby, priania študentov a aj pani spisovateľky do ďalších tvorivých dní. Besedujúci spoznali príbehy zo skutočného života, podložené často zážitkami autorky. Počas stretnutia Riskovali s punkerom, putovali po Moste kolibríkov, dospeli v Očistnom debakli, nadviazali kontakt s usmievavým Adamom v Žuvačkovom kráľovi, Čo koho do toho ich očarilo svojím čierno-bielym príbehom Bena a Simony.

Veľkým potešením pre besedujúcu mládež bola možnosť objaviť aj svoje spisovateľské črevo vo voľnom čase počas tvorivého písania prostredníctvom krátkej ukážky textu z pripravovanej knihy od Enji Rúčkovej.

A čo môžu čitatelia očakávať od Enji v budúcnosti? Aj to bolo odtajnené. Pani spisovateľka pracuje v súčasnosti na štyroch nových príbehoch, ktorým sa striedavo venuje a vďaka tomu sa má čitateľská verejnosť určite už v najbližšej dobe na čo tešiť.

ruckova2 ruckova3Alena Javorková