Súťaž Martinus a TEDx

Vytvor hrdinský dialóg a vyhraj

Návštevníci knižníc môžu preveriť svoje tvorivé schopnosti v písaní krátkych dialógov medzi knižnými hrdinami. Nákup v hodnote 100 eur bude môcť zrealizovať knižnica alebo škola, z ktorej príde najviac takýchto príspevkov.

Kníhkupectvo Martinus.sk je viacročným partnerom konferencie TEDxBratislava a snaží sa podporovať tvorivosť mladých ľudí. Preto prináša súťaž určenú žiakom základných, stredných a vysokých škôl, ako aj návštevníkom knižníc. Súťažné príspevky je možné posielať do 24.6.2015.

Autor najlepšieho hrdinského dialógu má šancu zúčastniť sa konferencie TEDx 4. júla 2015 v Slovenskom národnom divadle.

Zapojiť sa do súťaže môže ktokoľvek, kto pošle krátky dialóg medzi 2 knižnými hrdinami z výberu na stránke www.martinus.sk/tedxba. Všetky informácie ohľadom súťaže ako aj kontaktný formulár môžu záujemcovia nájsť práve na tejto stránke.

Pre autorov troch najzaujímavejších dialógov sú pripravené tieto ceny:
1. miesto: dva lístky na konferenciu TEDxBratislava
2. miesto: poukážka na nákup v hodnote 30 € v Martinus.sk
3. miesto: poukážka na nákup v hodnote 20 € v Martinus.sk

Záujemcovia, ktorí sa o tejto možnosti dozvedia zo svojej knižnice, majú možnosť vyplniť jej kontaktné údaje do formulára na stránke. Knižnica alebo škola, z ktorej príde najviac súťažných rozhovorov, získa poukážku na nákup kníh v hodnote 100 €.

V prípade akýchkoľvek otázok k tejto súťaži sa ozvite e-mailom
na anna.porubcova@martinus.sk.

Plagát (PDF, 863 kB)

Výsledky

Oravská knižnica získala darčekovú poukážka na nákup kníh v hodnote 100€ za najviac zaslaných súťažných dialógov.

Víťazné rozhovory

1. cena
Malý princ hovorí: Prosím, nakresli mi ovečku.
Winnetou hovorí: Biela tvár, čo je to ovečka?
Malý princ hovorí: To je malý kučeravý bizón.

2. cena
Harry Potter hovorí: Hej, ryšavé dievča, nie si náhodou Weasleyovcov stratené dieťa?
Anna zo Zeleného domu hovorí: Ach, milý, premilý, kiež bys‘ len vedel, ako sa tvoja múdra hlava, jazvou v tvare blesku poznačená, mýli, ako málo sa blíži k pravde najčistejšej!
Harry Potter hovorí: Pri Merlinovej brade, ty si naozaj nevšedná baba!

3. cena
Lord Voldemort hovorí: Však so mnou pôjdeš na TEDx? Všetci ostatní sa za mňa hanbia.
Dracula hovorí: Už mi piješ krv s týmto tvojím večným otravovaním!
Lord Voldemort hovorí: Vieš že na takéto akcie mám nos. Určite tam budú úžasní speakri 🙂