Čarovná príroda mojimi očami – výstava

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pri príležitosti Svetového dňa vtáctva pripravila výstavu Lindy Olejkovej s názvom Sklené krídla.

Už od detstva je jej život spätý s prírodou. Vyrastala a aj stále žije v dedinke Valaská Belá , ktorá sa nachádza v srdci Strážovských vrchov.
Všetok svoj voľný čas trávi v lese, je to pre ňu ten najlepší relax. Veľmi rada sa len tak túla a obdivujem krásu okolitej prírody na miestach, kde sa v tú chvíľu nachádza. Najkrajšie a najemotívnejšie chvíle sú tie, ktoré človeku ostanú hlavne v mysli, no prečo si ich nepripomenúť aj prostredníctvom fotografií? Tak sa postupne dostala k fotografovaniu. Najskôr to bola okolitá príroda, postupne aj jej obyvatelia. Cieľom nie je konkrétne sa zameriavať na určitý objekt, ale snaží sa zachytiť prostredníctvom fotoaparátu jej pohľad na život v prírode a silu prírody ako takej.

Výstava potrvá do 30. júna 2022.