Hlasujte a získajte dobrý pocit

Deti patria do knižnice aj v lete.

O čo ide? Naša knižnica sa uchádza o podporu z grantu Gesto pre mesto. ZÍSKAJTE dobrý pocit a hlasujte za náš Denný letný tábor pre deti v knižnici. Hlasuje sa len do 30. júna 2021. Aj vďaka vašej podpore pár kliknutiami budú deti v lete v knižnici aj mimo nej spoznávať oravské tradície, remeslá, prírodu a dobré knihy.

Kliknite tu a hlasujte. Nestojí to nič 😉

ĎAKUJEME. Každý hlas je dôležitý.

Letný denný tábor v knižnici

Denný tábor pre deti v knižnici sa bude niesť v duchu oravských tradícií a remesiel. Deti sa hravou formou zoznámia s ľudovou slovesnosťou, vlastnoručne si vyskúšajú, ako sa drôtuje, pracuje s hrnčiarskym kruhom, zdobia medovníčky, ťahajú syrové nite a pečú oplátky. Navštívia modrotlačiarsku dielňu a absolvujú turistické výlety do okolia. Zoznámia sa so zaujímavými knihami, svoju tvorivosť prejavia pri vymyslení konca prečítaného príbehu a jeho ilustrovaní. Zistia, že v knižnici im nuda nehrozí. Financie by sme použili na lektorov dielní, dopravu, materiál na tvorivé dielne, občerstvenie a pod.