Podporte projekt Oravskej knižnice

Podporte projekt Tradície spájajú generácie

Vážení čitatelia a priaznivci Oravskej knižnice,

podporte náš projekt Tradície spájajú generácie, ktorý v rámci grantového programu spoločnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ postúpil do verejného hlasovania. Každý zákazník pri nákupe v HM Tesco v Dolnom Kubíne dostane hlasovací žetón, ktorý je potrebné vhodiť do hlasovacej schránky pri východe z predajne vybranému projektu.

V rámci tvorivých dielní a Noci v knižnici sa zúčastnené deti hravou formou oboznámia s ľudovou slovesnosťou, zvykoslovím, remeslami. Vyskúšajú si výrobu syrových korbáčikov, zdobenie perníkov, rezbárstvo. Tvorivosť prejavia pri vymyslení konca a ilustrovaní prečítaného príbehu. Na spoločných stretnutiach so seniormi sa dozvedia o spôsobe života bez technických vymožeností dneška. Súčasťou aktivít bude aj motivácia detí k čítaniu, vďaka ktorému sa môžu zabaviť a spoznať veľa nového.

Ďakujeme za vašu podporu.