Výstava Poklady pohraničia

Poklady pohraničia – otvorenie poľsko-slovenskej výstavy

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne a Mestská verejná knižnica v Limanowej (Poľsko) Vás pozývajú na otvorenie poľsko-slovenskej výstavy fotografií z plenéru Poklady pohraničia.

20. októbra 2017 o 16.00 hod.
Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne

Otvorenie výstavy bude spojené s prezentáciou fotoalbumu a kalendára s fotografiami z plenéru (všetci návštevníci výstavy dostanú bezplatný exemplár).

Autormi fotografií sú poľskí a slovenskí fotografi, ktorí na dvojdňovom plenéri na prelome júla a augusta fotografovali poľsko-slovenské pohraničie, partnerské mestá Limanowú a Dolný Kubín a ich najbližšie okolie.

Fotoplenér bol jedným z prvkov kultúrneho projektu Poklady pohraničia, ktorý realizovala Mestská verejná knižnica v Limanowej v spolupráci s Oravskou knižnicou Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

Mikroprojekt je realizovaný s finančným príspevkom Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Poľskej republiky prostredníctvom Euroregiónu „Tatry” v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Plagát (PDF, 820 kB)

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne ponúka všetkým záujemcom bezplatný fotoalbum a kalendár vydané v rámci poľsko-slovenského kultúrneho projektu Poklady pohraničia, ktoré sú k dispozícii v priestoroch knižnice.

Plagát (PDF, 777 kB)

Oravská knižnica Antona Habovštiaka