O láske za mikrofónom

O láske k mikrofónu

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravila pri príležitosti Dňa sv. Valentína projekt s názvom O láske k mikrofónu.

Išlo o valentínske čítanie online úryvkov z rôznych diel, básní, čí publikácií o láske, vzťahoch, či priateľstvách so známymi moderátormi a redaktormi z rôznych televízií a rádií. Známe osobnosti si odskočili z televíznej obrazovky, alebo od mikrofónu a začítali sa do ľúbostných diel.

„Hlavnou myšlienkou bolo prepojenie známych tvári a hlasov s literatúrou a teda s knižnicou. Knihy sú naša minulosť, súčasnosť, ale i budúcnosť. Je dôležité osloviť aj mladšiu generáciu a ukázať im, že láska to môže byť aj láska k dobrej knihe“ povedal riaditeľ Oravskej knižnice Roman Večerek.

Do čítačky sa zapojili oslovené osobnosti, ako napríklad: Zuzana Ferenčáková (TV Markíza), Anka Žitná (TA3), Eva Sládková (RTVS), Marián a Zuzana Lechanovci (Tv Markíza), Roman Bomboš (RTVS), Miroslava Mlynárová (TASR), Erik Vrábel (RTVS), Peter Revús (TA3), Martina Štefánková (TV JOJ), Ján Škorňa (RTVS), Mariana Kovačechová (RTVS), Martina Kašiarová (TV Markíza), Marek Pivoluska (RTVS), Andrej Bálint (RTVS) a ďalší.

Videá si čitatelia môžu pozrieť na webovej stránke a sociálnych sieťach knižnice, ako aj na youtube. Podujatie prebiehalo od 14. 02. 2022.

Mgr. Mária Babík Ferancová

koordinátorka služieb a kultúrno-výchovnej činnosti