Knihovníčka odporúča

Knihovníčka odporúča

Milí naši čitatelia, tentoraz budeme trochu tematickí. V rámci našich darčekov na Valentína sme si pripravili špeciálnu časť rubriky „Knihovníčka odporúča“. Tentoraz vám ponúkame tipy na zaujímavé knižné tituly na valentínske čítanie.

Knihovníčka Vierka Čiljaková z oddelenia beletrie odporúča tieto knižné tituly:

Katarína Kuniková: Láska dvoch svetov

Tento príbeh napísala spisovateľka, ktorá pozná tajomstvá života v malom meste aj v exotickom Iráne. Je vášnivý a strhujúci, plný zážitkov a udalostí. Dokáže ho pochopiť každý, kto verí v osudovú lásku. Zoznámite sa so Sabinou, ktorá prežila dospievanie v Iráne a našla si prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť. Zoznámite sa s Richardom, hasičom, takým, ktorého fotia do kalendárov. Spoznáte ich príbuzných, priateľov a partnerov. Tento román nestačí čítať, môžete ho prežívať s galériou jeho hrdinov. Je fascinujúci a vášnivý, s citom pre detail, aj zmyslom pre humor.

Ivana Havranová: Čo nám muži natárali

Také to „milujem ťa, drahá“ je hádam to najmenšie zlo, ktoré muži vyslovujú. Ak pravda naozaj nejde o lásku, ak ide iba o získanie duše na posluhovanie vášní, mnohé ženy už slová mužov ani vážne neberú. Sú však aj také, ktoré, keď počujú nejakú tú príjemnú lichôtku, si vydýchnu, zbavia sa stresu z neistoty a svoj život žijú v bubline. Román Čo nám muži natárali hovorí o živote žien, ktoré prechádzali osudom zaťaženým spoločnosťou mužov so srdciami plnými lásky. Príbeh je plný intímnosti, priateľstiev, úprimnosti, sklamaní z objavenej pravdy a denných zápasení s láskou.

Miriam Parker: Najkratšia cesta domov

Tridsaťročná Hannah má pred promóciou na ekonomickej škole v Kalifornii. Čaká ju vysnívaná budúcnosť – sľubná kariéra v prosperujúcej firme v New Yorku, výborný plat a spoločný život s partnerom Ethanom. Skôr, ako sa z Kalifornie definitívne odsťahujú, vyberú sa na víkend do vinárskeho regiónu Sonoma. Či už je dôvodom lahodné víno, malebná krajina alebo ľudia – všetko na hony vzdialené od zrýchleného, rušného života v New Yorku. Hannah začína prehodnocovať nielen rozhodnutie vrátiť sa do veľkomesta, ale i svoj partnerský vzťah. Keď dostane pracovnú ponuku od vinárstva, ktoré má finančné problémy, rozhodne sa ju prijať. Čo ju čaká? Zvládne prácu, ku ktorej sa zaviazala a pomôže vinárstvu prekonať krízu? Nájde cestu k sebe? Alebo aj novú lásku? To všetko sa dozviete v tejto knižke.

Staršie tipy nájdete TU, TU a TU. Sme tu pre vás.